Diagnoza

Twoje dziecko rozwija się nietypowo?
Masz wątpliwości – postaw diagnozę!

Tylko diagnoza funkcjonalna daje możliwość szybkiego postawienia jednoznacznego rozpoznania obarczonego niskim ryzykiem błędu.

Etapy procesu diagnozy funkcjonalnej:

1. Zebranie szerokiego wywiadu diagnostycznego.
  2. Analiza dokumentacji dziecka.
  3. Obserwacja kliniczna dziecka.
  4. Badanie psychologiczne – Profil Psychoedukacyjny PEP-R.
  5. Badanie integracji sensorycznej.
  6. Konsultacje neurologiczne i psychiatryczne.
  7. Podsumowanie danych.
  8. Przekazanie diagnozy rodzicom.
  9. Przygotowanie programu terapeutycznego.

Diagnoza funkcjonalna daje możliwość stworzenia programu terapeutycznego, będącego szansą na rozwój nowych umiejętności oraz redukcji zachowań niepożądanych.

Długość spotkania zależy od poziomu funkcjonowania dziecka oraz stopnia nasilenia zaburzeń zachowania (od 3 do 10 h). Po dokonaniu diagnozy, otrzymają Państwo opinię z postawioną diagnozą oraz zalecenia i wskazówki do pracy z dzieckiem.

Oferujemy programy edukacyjne w oparciu o terapie modyfikacji zachowań oraz programy pracy z zachowaniami niepożądanymi, wyszkolonych terapeutów do pracy z dzieckiem oraz szkolenia rodziców i innych terapeutów.

Dysponujemy całościowym systemem edukacyjno –terapeutycznym: